Nasıl yapacağınızı biliyorsanız, Turnitin sınıflarınızı oluşturmak çok kolaydır. Sadece dört hızlı adımda, Turnitin'in sınıf yönetimi araçları ve öğrencilerinizi nasıl bu araçları kullanmaya başlatacağınız hakkında daha fazla bilgi alın. Bu eğitimin sonunda, bu basit adımları kullanmaya başlayabilirsiniz.


1. Şifrenizi Oluşturun

Turnitin hesabı şifrenizi ve güvenlik bilgilerinizi oluşturmak için e-posta adresine ve soyadınıza ihtiyacınız vardır; bu bilgileri hoşgeldiniz e-postanızda bulabilirsiniz. Sonra da Turnitin'e giriş yapabilir ve hesabınızı özelleştirmeye başlayabilirsiniz.

2. Bir Sınıf Oluşturun

Kurumunuzun erişebileceği Turnitin hizmetlerini kullanmanın ilk adımı bir sınıf oluşturmaktır. Turnitin sınıfı, ödevleri gruplandırır, böylece öğrenci gönderilerini düzenlemenize yardımcı olur. Sınıfınız oluşturulduğunda, ödev oluşturmaya başlayabilirsiniz.

3. Ödev Oluştur

Sınıfınız hazır olduğunda, ilk ödevinizi oluşturabilirsiniz. Turnitin ödevi, öğrenci gönderilerini kabul etmenin temelini oluşturur. Ödevleriniz oluşturulduğunda, sınıfınıza öğrenci eklemeye başlayabilirsiniz.

4. Öğrenci Ekleyin

Öğrenci eklemek için kullanılabilen üç yol vardır. Öğrencileri teker teker eklemeyi uygun bulabilirsiniz veya bir liste yükleyerek aynı anda çok sayıda öğrenci ekleyebilirsiniz. Alternatif olarak, neden öğrencilerinizin kendi kendilerine kaydolmalarını sağlamıyorsunuz?

Turnitin'i Kullanmaya Başlamaya Hazır Mısınız?


Veya daha sonra okumak için neden bu sayfayı PDF olarak indirmiyorsunuz?
Bu bilgileri ve daha fazlasını guides.turnitin.com adresinde bulabilirsiniz!